Зміст

 1. З чого складається йойо?
 2. У чому відмінність професійних йойо від інших?
 3. Матеріал та якість йойо
 4. Який підшипник йойо підходить для початківця?
 5. Що таке респонз в йойо?
 6. Стилі гри з йойо
 7. Помилки при купівлі першого йойо
 8. На що звернути увагу при купівлі йойо для початківця.
 9. Який бренд йойо вибрати?
 10. Які аксесуари до йойо потрібні для початківця?
 11. Які мотузки для йойо підходять початківцю?
 12. Де купити йойо для початківця?
 13. Моделі йойо для початківців з можливістю апгрейду до просунутого рівня.

 

Сьогодні я хочу поговорити про тему вибору йойо для початківця. За більш ніж 15 років роботи в магазині йойо через мої руки пройшли тисячі й тисячі різноманітних йойо. Найчастіше в магазин приходять, щоб придбати своє перше йойо, але досить часто покупці роблять помилки у виборі.

Тому я вирішив написати цю статтю, зібравши в ній свій багаторічний досвід та знання.

Якщо ти читаєш ці рядки, це свідчить про те, що ти, скоріш за все, хочеш купити йойо для початківця? Похвально, що ти вирішив приєднатися до дивовижного світу йойо! Адже це не просто іграшка, а ціле мистецтво, здатне розвинути моторику, терпіння та креативність.

 

Як вибрати йойо для початківця?

 

Розпочати свою подорож у світ йойо може бути як захоплюючим, так і трохи заплутаним через безліч доступних варіантів. Правильний вибір першого йойо - це ключ до успішного старту, який не лише полегшить навчання базовим трюкам для початківця, але й плавно переведе до більш складних трюків і технік у майбутньому.

Я з задоволенням допоможу тобі розібратися у ключових моментах і допомогти у виборі йойо для початківця. І вже через кілька діб ти зможеш здивувати своїх друзів приголомшливими трюками. Тільки не треба вчити Walk the dog - цим нікого не здивуєш, та й йойо від цього тільки псується. Але не будемо відриватися від теми.

Отже, поїхали!


З чого складається йойо?

Для початку подивімося, з яких частин складається сучасне йойо. За останні десятиліття відбулася справжня революція у виробництві йойо. Іграшка охазяйневала підшипник та передову гальмівну систему.

 

Частини йойо

На картинці ми можемо побачити, як йойо влаштоване зсередини. На кожній половинці йойо знаходяться гальма, які дозволяють повертати йойо в руку при необхідності. Скріплюються половинки за допомогою осі (Axle). Підшипник відповідає за те, як мотузка буде себе поводити при виконанні трюків.

Гарний підшипник - одна з найважливіших деталей в йойо. На цей час розроблено кілька розмірів та типів підшипників для йойо. Трохи пізніше ми ще приділимо увагу вибору підшипника для початківця.

Як бачимо, конструкція йойо досить проста, але кожен елемент служить для того, щоб гра з йойо була комфортною та захопливою.


У чому відмінність професійних йойо від інших?

Щоб краще зрозуміти характеристики йойо для початківців, давай також подивимося на професійні моделі. Зовні відрізнити професійні йойо від звичайних спочатку буває досить складно. Ось основні відмінності, на які варто звертати увагу:

Вага йо-йо

Йойо для початківців зазвичай легші та мають більш стандартні розміри, що робить їх більш керованими для початківців.

Професійні моделі можуть бути важчими та мати різні розміри та форми, що дає гравцям більше можливостей для виконання складних трюків та зв'язок.

Дизайн та зовнішній вигляд

Йойо для початківців часто мають простіший дизайн та обмежений вибір фарбування. Рідко зустрінеш у модельному ряду для початківців такі популярні технології фарбування як Splash або Acid Wash. Зазвичай це монотонні кольори, хоча різноманіття кольорів дозволяє вибрати йойо на свій смак.

Професійні моделі пропонують широкий діапазон дизайнів, від класичних до дуже екстравагантних, дозволяючи гравцям виразити свій індивідуальний стиль. Іноді серед професійних йойо зустрічаються справжні шедеври мистецтва за ціною раннього Пікассо.

Матеріал та якість йо-йо

Йойо для початківців найчастіше виготовляють з пластику, що робить їх більш доступними за ціною та стійкими до пошкоджень при ударах та падіннях.

Міцність - дуже важлива характеристика на етапі навчання, адже новачки часто роняють йойо. Міцний пластик зазвичай витримує такі навантаження, у той час, як металеве йойо при падінні "б'ється" і може пошкодитися. Тому найчастіше я рекомендую йойо з пластику для новачків.

Професійні йойо найчастіше виготовлені з металу або змішаних матеріалів, що пропонує різні вагові характеристики та баланс для покращення продуктивності.

Також не будемо забувати, що під час навчання, йойо поводить себе не завжди так, як цього хоче гравець. Досить часто йойо може зафігачити в лоб. Якщо це буде пластик, ти просто побачиш яскраві зірки, а ось якщо це буде металеве йойо, ти можеш побачити чорний квадрат Малевича.

чому пластикове йойо для новачків краще


Тип підшипника для йо-йо

Більшість йойо для новачків оснащені підшипниками C або HALF C (за шириною це приблизно половина стандартного розміру C), які забезпечують стабільне обертання та повернення йойо в руку легким потягуванням. Це називається "респонс" і про нього ми поговоримо трохи пізніше.

Професійні йойо можуть використовувати різні типи підшипників С, включаючи підшипники з більшою кількістю кульок та канавками для більш тривалого обертання та покращеної стабільності при виконанні трюків.

Частіше всього в модель для новачків можна поставити професійний підшипник, але іноді для цього потрібно також замінити вісь. Пов'язано це з тим, що не завжди вистачає довжини вісі для ширини нового підшипника. Деякі моделі для новачків поставляються одразу з двома підшипниками. Йойо з таким комплектом - відмінний варіант для початківців. Трохи пізніше я підкину пару варіантів таких йойо.

Типи підшипників для йойо

 

Телеграм канал YOYO.UA

 

 

Що таке Респонз йойо

Респонс - одна з ключових характеристик йойо для новачків. Усі новачки хочуть, щоб йойо поверталося в руку легким потягуванням. Зумовлено це тим, що при купівлі нового йойо ти ще нічого не вмієш, але швидко хочеш зробити хоч щось, щоб відчути себе гуру йоінгу. Тому йойо для новачків роблять з віддачею. Це звісно, жарт. Респонс допомагає початківцю краще навчитися контролювати йойо та дозволяє легше вивчити базові трюки.

Насправді через деякий час ти вже будеш хотіти, щоб йойо до руки не поверталося. Адже для виконання багатьох трюків необхідно йойо без віддачі. Та й вивчити трюк бінд для повернення йойо в руку - справа пари годин.

Гарні йойо для початківців практично завжди мають респонс, тобто легко повертаються в руку після легкого ривка мотузкою. Професійні йойо не мають респонсу, але дозволяють виконувати складніші трюки.


🪀 Порада професіонала

Я доволі часто чую від новачків, що йойо не повертається в руку. Що робити? Тут є три варіанти:

 1. Вивчити трюк бінд. За його допомогою ти зможеш ефектно повертати будь-яке йойо в руку.
 2. Зробити додаткову петлю на підшипнику при одяганні мотузки на йойо. Таким чином йойо не буде мати сліпа, але буде чудово реагувати.
 3. Змастити підшипник спеціальним мастилом для збільшення респонзу.

Ціна йойо

Через різницю в матеріалах, конструкції та функціональності, професійні йойо зазвичай коштують дорожче, ніж моделі для новачків.

Також, деякі бренди виготовляють йойо практично вручну та відсівають брак на етапі виробництва. Але перейматися через брак у початковій лінійці не варто. У всіх відомих брендів, таких як YoyoFactory або Magicyoyo є контроль якості та брак зустрічається дуже і дуже рідко.

На ринку України я все частіше зустрічаю йойо від невідомих брендів. Ціна на ці йойо дуже низька, в принципі, як і якість. Все, що мені доводилося тримати в руках - відверте 💩

Моя порада: краще заплатити трохи більше і взяти йойо від відомого бренду. Нехай навіть бренд буде китайським, але це буде набагато краще, ніж невідомий. Фірмове йойо прослужить довше і не матиме недоліків, притаманних дуже дешевим йойо.


Стилі гри з йойо

Нас, як новачків у йоїнгу, цікавлять два основних стилю гри з йойо: Стрінг (1А) та Лупінг (0А і 2А). Але, щоб ти розумів, до чого прагнути, коротко опишу кожен стиль:

 • 0A - гра з одним йойо для лупінгу.
 • 1A - гра з одним йойо. Зазвичай використовують йойо без респонзу.
 • 2A - гра з двома йойо для лупінгу. Гравець грає з двома йойо одночасно.
 • 3A - гра з двома йойо без респонзу.
 • 4A - офстрінг гра, при якій нитка прикріплена до твоєї руки, але не до йойо.
 • 5A - фріхенд гра, при якій нитка прикріплена до йойо, а другий кінець прикріплений не до руки, а до спеціальної противаги.

 

Але, як я і сказав, новачкам передбачається доволі простий вибір з двох стилів:

Лупінг

Стиль гри, при якому необхідно швидко кидати та повертати йойо по різних траєкторіях. Стиль став популярним в Україні завдяки рекламній компанії Coca-Cola у дев'яностих роках минулого століття. Пишу і жах бере, що я народився в минулому столітті :)

У нас досить часто купують йойо для лупінгу. Деякі гравці не хочуть заморочуватися з трюками та "ось цим усім". Вони хочуть просто кидати йойо та повертати його в руку, не думаючи про якісь гальма, бінди чи підшипники.

В принципі, усі моделі для лупінгу підходять для новачків, оскільки відповідають необхідним нам характеристикам:

 • виготовлені з пластику;  
 • в йойо встановлений вузький підшипник;
 • легко повертаються в руку.

 

Стрінг

Тут починається найцікавіше. Цей стиль для тих, хто не боїться вчити нові трюки та довго тренуватися. Цей стиль для тих, хто справді хоче перейти від не дуже приємного слова "нуб" до справжнього професіонала.

Саме для цього стилю виробляється основна маса йойо як для новачків, так і для профі. Такі йойо мають форму метелика.


Помилки при купівлі першого йойо

У нашому магазині YOYO.UA ми продали вже десятки тисяч йойо. Використовуючи наш досвід, я можу виділити три основні помилки новачка при купівлі першого йойо:

 1. Бажання купити професійну модель, не маючи досвіду. Досить часто виникає бажання купити найкрутіше йойо. Це звичайно добре, але навіть найдрожче йойо не буде з коробки робити супер трюки. Тут треба спочатку навчитися грати, вивчити базові трюки для новачка, а вже потім дивитися у бік PRO моделей. І справа тут не в тому, що я не хочу продати тобі хороше дороге йойо - повір, мені не шкода.

  Професійні йойо призначені для виконання зв'язок і просунутих трюків. Ці йойо практично не мають респонзу, новачку просто буде важко з ними грати. Це може відбити будь-яку охоту до вивчення трюків. Також такі йойо дуже чутливі до падінь, що нерідко трапляється у новачків.

  Отже, висновок простий - усьому свій час. Почни з вибору пластикової моделі для новачків. Якщо дуже хочеться саме металеве йойо - є кілька моделей з металу для новачків.
 2. Необхідно визначитися зі стилем гри. Іноді новачки купують моделі для лупінгу, але хочуть вчити трюки для стилю стрінг. Або навпаки, купив йойо для стрінга, а хотів просто кидати йойо вгору-вниз як Доктор Хаус. Подумай, для чого тобі йойо. Як і де ти хочеш з ним грати.
 3. Покупка дешевих китайських йойо в інтернеті або на ринку. До нас часто звертаються покупці, у яких перша покупка була невдалою. Усі ми хочемо витратити менше грошей на покупку. Це нормальне бажання, особливо в наш складний час. Але, як висловився колись класик: "Ми не настільки багаті, щоб купувати дешеві речі".

Те, що зараз продають на ринках та в деяких інтернет-магазинах, особисто у мене не повертається язик назвати словом йойо. Таке йойо відбиває охоту вивчати трюки. Все тому, що трюки на таких йойо зробити просто неможливо.

Ці йойо постачаються з поганими підшипниками, не мають балансу, дуже легкі, "вібрують" та "клинять". А ти, після спроби виконати найпростіший трюк думаєш, що у тебе руки не з того місця ростуть. І кидаєш це йойо у короб зі старими іграшками з думками, що це не твоє. Твоє це, просто погане йойо не твоє.

Скажу одразу, я не проти китайських брендів йойо. Але! Тільки якщо це відомий бренд, такий як Magicyoyo, наприклад. Я дуже серйозно ставлюся до якості йойо, які продаються в нашому магазині. Щоб ти розумів, наскільки серйозно, ось тобі приклад: Я спеціально полетів в Китай на завод Magicyoyo, щоб особисто переконатися в якості виробництва та матеріалів. І так з багатьма брендами, які продаються у нас - я намагаюсь познайомитися з представниками бренду, перш ніж виставити товар у нашому магазині.

я на фабриці Magicyoyo у Китаї

Висновок простий: ну не може, наприклад, виробник якісних головоломок зробити хороше йойо. Виробник усього на світі не зможе випустити відмінне йойо з топ характеристиками.

Обирай йойо серед відомих брендів, що спеціалізуються на виробництві йойо. Оминаючи дуже дешеві йойо стороною.


На що звернути увагу при купівлі йойо для початківця

 

Підходимо до головного, вибору твого першого йойо. Ти вже майже професіонал у виборі йойо та розумієш, на що потрібно звернути увагу при покупці. Зберемо разом ключові моменти, які ми вивчили в цій статті:

 1. Матеріал йойо: пластик
 2. Йойо з віддачею (респонзом)
 3. Вузький підшипник для йойо
 4. Йойо для стилю лупінг або стрінг
 5. Відомий виробник йойо

 

Давайте детальніше зупинимося на останньому пункті.


Який бренд йо-йо вибрати?

Брендів для йойо у світі можна нарахувати близько сотні. Деякі з них популярні, деякі не дуже. Якщо мене попросять, зможу назвати не більше 30-40 з пам'яті. Але насправді, більшість з цих брендів випускають лише професійні йойо, тому вони нас в рамках цієї статті не цікавлять.

Якщо звузити коло до виробників йойо для початківців, то тут вистачить пальців однієї руки цілком здорової людини:

 1. YoyoFactory
 2. Duncan
 3. MagicYoyo
 4. Yomega
 5. Adegle

 

Була ще фірма YoyoJam, але вона закрилася кілька років тому. І дістати пластикові йойо цього бренду вже неможливо. Моделі цієї фірми представляють вже колекційну цінність.

У нашому магазині залишилося кілька моделей з металу. Їх дуже люблять придбати покупці з Японії та Великобританії. Якщо буде цікаво, можеш подивитися у розділі йойо YoyoJam.

Якщо звузити вибір до брендів, які реально купити в Україні, то вистачить двох пальців:

 1. YoyoFactory
 2. Magicyoyo

 

Ці бренди мають доволі велику лінійку моделей йойо для початківців. YoyoFactory родом зі США, MagicYoyo з Китаю, але заводи в обох випадках знаходяться в Китаї.

Щоб тобі було легше, я обрав 3 кращі йойо для початківця від кожного бренду. Натиснувши на картинку, ти зможеш переглянути характеристики та опис, а також побачити більше фото. ТОП заснований на кількості продажів у нашому магазині:


Йойо для початківця Magicyoyo

йойо для початківця magicyoyo k2 Crystal     йойо для початківця magicyoyo D1 для лупінгу     йойо для новачків magicyoyo D2

 


Йойо для початківця YoyoFactory

йойо для початківця Yoyofactory Arrow     йойо для початківця Yoyofactory loop360     йойо для початківця Yoyofactory Spinstar


Які аксесуари до йойо потрібні для початківця?

 

Для початківців у світі йойо, окрім самого йойо, я б порадив необхідні аксесуари, які допоможуть зробити процес навчання більш комфортним.


Додаткові мотузки к йойо

Мотузки зношуються з часом, тому завжди потрібно мати під рукою кілька запасних. Новачкам я рекомендую мотузки з 100% бавовни. Докладно про типи мотузок я тут писати не буду. Якщо цікаво, прочитай мою статтю Як вибрати мотузки и для йойо. Там все докладно описано.

Мішечок або сумка для йойо

Тобі потрібно визначитися, де і коли ти плануєш грати з йойо. Якщо ти вже бачиш, як граєш на вулиці або в парку, а всі навколо захоплюються і кидають тобі гроші в кепку, то раджу продумати, в чому носити йойо. Це може бути мішечок для зберігання, сумка або холдер на пояс. Головне, щоб йойо не бруднилося і не подряпалося при переносці.

Якщо плануєш грати тільки вдома, то можна зберігати йойо в місці, недоступному для пилу та прямих сонячних променів. Це шкідливо для силіконових гальм.

Змазка для підшипників

Щоб підшипник твого йойо залишався в гарному стані та забезпечував плавне обертання, використовують спеціальну змазку. Змазка допомагає продовжити термін служби підшипника та покращити продуктивність йойо. Є як для збільшення часу обертання йойо, так і для збільшення респонзу. Насправді, на перших етапах можна обійтися без змазки.

Інструмент для підшипників

Інструмент для підшипників може знадобитися, якщо тобі потрібно буде витягнути підшипник для очищення або заміни. Це робить процес простішим і безпечнішим для йойо. Без інструмента витягнути йойо іноді буває досить складно, адже підшипник щільно сидить в одній із половинок йойо. Коштує недорого, краще купити, якщо не йде в комплекті з йойо.

Рукавичка для йойо

Ти, напевно, вже дивився відео з чемпіонатів світу з йойо. Там усі гравці ходять у рукавичках. Ні, вони не мерзнуть. Просто під час тривалої гри з йойо мотузка натирає руки та може навіть викликати мозолі на пальцях. Тому вони одягають спеціальні рукавички.

Я не дарма тобі порадив для початку використовувати мотузки з бавовни. Вони менше натирають пальці, ніж поліестерові.

Насправді новачкові з усього, що я перерахував вище, спочатку будуть потрібні тільки мотузки. Багато брати не треба, 5 штук вистачить на перший час, поки ти вчиш базові трюки. Решта аксесуарів може зачекати.


Де купити йойо для початківця?

Основна порада, яку ти вже знаєш: жодних невідомих виробників і йойо з ринків. І це не тому, що я хочу, щоб ти купив йойо в нашому магазині. Ти можеш купити йойо де завгодно. Але мені б хотілося, щоб ти не викинув гроші даремно на неякісне йойо.

Ти вже знаєш достатньо, щоб зробити правильний вибір у пошуку йойо для початківців. Тож вперед, до нових досягнень з твоїм ідеально підібраним першим йойо!

Ледь не забув, що я обіцяв тобі написати про йойо для початківців, які можна проапгрейдити до просунутого рівня.

Моделі йойо для початківців з можливістю апгрейду до просунутого рівня

На таких йойо з заводу встановлений вузький підшипник для початківців, але в комплекті також є широкий підшипник, який дозволяє виконувати трюки середнього та просунутого рівнів. Мені подобаються такі моделі тим, що йойо апгрейдиться разом з ростом твоїх вмінь.

           металлическое йойо для начинающего

 

Якщо ти шукаєш місце, де можна придбати найкраще йойо для початківців в Україні, то інтернет-магазин YOYO.UA до твоїх послуг. Ми пропонуємо широкий асортимент йойо від провідних світових виробників, які підходять як для початківців, так і для досвідчених гравців.

Я розумію, наскільки важливий вибір першого йойо, тому наші консультанти завжди готові допомогти тобі з вибором, пояснивши особливості кожної моделі та як вони можуть вплинути на твою гру.

Крім того, ми пропонуємо детальні описи та характеристики йойо, щоб ти міг зробити усвідомлений вибір, не залишаючи домівку.

Чому краще всього купити йойо на YOYO.UA? Тут все дуже просто:

 • Скіллтойс магазин №1 в Україні. Ми працюємо з 2009 року та спеціалізуємося на йойо;
 • Співпрацюємо з виробниками йойо напряму. З багатьма знайомі особисто;
 • Широкий асортимент йойо: бренди, матеріали, кольори - все це у нас є;
 • Про йойо ми знаємо більше, ніж хто-небудь в Україні і завжди можемо порадити те, що потрібно саме тобі;
 • знижка 3% одразу після реєстрації на сайті;
 • Швидка доставка по всій Україні.

 

 

ВИБРАТИ ЙОЙО ДЛЯ ПОЧАТКІВЦЯ У МАГАЗИНІ YOYO.UA

Де придбати йойо для початківця